BR-medlemmer

Alternativet København har seks medlemmer af borgerrepræsentationen.

Læs mere om de enkelte medlemmer og deres ordførerskaber nedenfor ved at klikke på deres billede.

Har du spørgsmål vedrørende Alternativet Københavns politik, er du velkommen til at kontakte medlemmerne.

Niko Grünfeld

Byrådsmedlem

Fanny Broholm

Byrådsmedlem

fanny_broholm@kk.dk

29880334

Kåre Traberg Smidt

Byrådsmedlem

kts@adacta-law.dk

31110200

Bjarke Charlie Serritslev

Kandidat

bjarke.charlie@alternativet.dk

61623734

Franciska Rosenkilde

Byrådsmedlem

franciska_rosenkilde@kk.dk

Kim Hjerrild

Byrådsmedlem

kim_hjerrild@kk.dk

60377221

Birgitte Kehler Holst

Kandidat

birgittekh@alternativet.dk

40550430

Rolf Bjerre

Kandidat

rolf.bjerre@alternativet.dk

25210203

Troels Christian Jakobsen

Kandidat

tcjakobsen@gmail.com

31365708

Badar Shah

Byrådsmedlem

badar.m.shah@gmail.com

60726556

Helena Udsen

Kandidat

helena.udsen@gmail.com

60521321

Stine Skot

Kandidat

stineskot@gmail.com

29905953

Matthew Daniali

Kandidat

matthewdaniali@live.dk

22867597

Jonas Sloth Bach

Kandidat

jonasslothbach@gmail.com

29849370