BR-medlemmer

Alternativet København har seks medlemmer af borgerrepræsentationen.

Læs mere om de enkelte medlemmer og deres ordførerskaber nedenfor ved at klikke på deres billede.

Har du spørgsmål vedrørende Alternativet Københavns politik, er du velkommen til at kontakte medlemmerne.

Niko Grünfeld

Kandidat

niko.grunfeld@gmail.com

Fanny Broholm

Kandidat

fanny.broholm@alternativet.dk

29880334

Kåre Traberg Smidt

Kandidat

kts@adacta-law.dk

31110200

Franciska Rosenkilde

Kandidat

franciska.rosenkilde@alternativet.dk

Maja Krog

Kandidat

maja.krog@alternativet.dk

27147906

Kim Hjerrild

Kandidat

kim.hjerrild@alternativet.dk

60377221

Birgitte Kehler Holst

Kandidat

bike@dr.dk

40550430

Jakob Gorm Andreasen

Kandidat

Jakob.Gorm@Alternativet.dk

61624664

Rune Lundgaard jørgensen

Kandidat

rune.Lundgaard@alternativet.dk

51969666

Rolf Bjerre

Kandidat

rolf.bjerre@alternativet.dk

25210203

Troels Christian Jakobsen

Kandidat

tcjakobsen@gmail.com

31365708

Badar Shah

Kandidat

badar.m.shah@gmail.com

60726556

Helena Udsen

Kandidat

helena.udsen@gmail.com

60521321

Stine Skot

Kandidat

stine.skot@alternativet.dk

29905953

Matthew Daniali

Kandidat

matthewdaniali@live.dk

22867597

Jonas Sloth Bach

Kandidat

jonasslothbach@gmail.com

29849370